Firma O.K.KONSTRUKCE spol. s r.o. byla založena v roce 1995 panem Josefem Špačkem. Impulsem se stala nutnost zajistit větší výrobní kapacity, pro montáž ocelových konstrukcí, již existující firmě REMONT Kolín, registrovanou na fyzickou osobu Josefa Špačka.

Firma REMONT Kolín prováděla montážní práce se specializací na montáže ocelových konstrukcí, různých typů opláštění a hliníkových systémů.

Firma O.K.KONSTRUKCE spol. s r.o. zpočátku zajišťovala projekty menších rozsahů. Vzhledem ke zvyšující se poptávce a větším požadavkům na kvalitu a objem prací splnili majitelé společnosti v roce 1998 podmínky certifikace výrobce ocelových konstrukcí u společnosti Český lodní a průmyslový registr, s.r.o. Praha.

V roce 2004 bylo dokončeno zavedení jakosti ČSN EN ISO 9001:2009. Z důvodů realizace zakázek v zahraničí byl rozšířen systém certifikace výrobce ocelových konstrukcí o polský certifikát PN-EN 45014.

V roce 2005 byla dokončena přístavba výrobní haly, která umožňuje zdvojnásobení výrobních kapacit. Byly doinstalovány stabilní tryskací a pálicí zařízení. V roce 2007 firma uvedla do provozu lakovací box pro zvýšení kvality povrchových úprav ocelových prvků. V roce 2012 se firma stala držitelem certifikátu pro aplikaci protipožárních nátěrů.

Všechna výše uvedená zařízení jsou maximálně využívána a zvyšují rychlost i kvalitu prováděných zakázek. Pověření pracovníci pravidelně kontrolují jednotlivé úseky a sledují dodržování všech postupů z hlediska certifikace, českých norem, bezpečnosti práce a požární ochrany.

V roce 2008 byla dokončena výstavba hal pro svařování a pro expedici. Byly zakoupeny tabulové nůžky a ohraňovací lis (v délkách 6 000 mm pro zpracování materiálu do tl. 10 mm). Dále došlo ke zvýšení počtu nosníkových jeřábů (o nosnosti 5 t) o šest kusů. Pro urychlení dělení a přípravy materiálu bylo zakoupeno pálicí plasmové centrum a pásová pila (včetně automatického podavače).

Vedení společnosti se přednostně zaměřuje na zajištění maximální soběstačnosti v oblastech, které firmu finančně nejvíce zatěžují a zvyšují tím režijní náklady jednotlivých projektů. Mezi tyto oblasti patří logistika, úprava hutních materiálů a mechanizace přímo na jednotlivých stavbách.

V průběhu rozvoje společnosti došlo k rozšíření materiálního a technického zabezpečení provozu a jednotlivých projektů. Vedení firmy dbá na technickou odbornost vedoucích pracovníků, u kterých je požadována dlouholetá praxe v oboru.

Obchodní činnost probíhá v návaznosti na přímé vazby s investory jednotlivých projektů nebo ve spolupráci s firmami provádějícími výstavbu. Mezi významné projekty patří např. Procter&Gambel, Coca-Cola, Pepsi Cola, Plzeňský prazdroj, Miele, Elektroworld, GORENJE, Bobcat, Bang&Olufsen, GOLDBECK Bauelemente GmbH, Rhenus Logistics, TPCA apod. Mezi zrealizovanými projekty jsou i stavby, které obdržely významné ocenění „Stavba roku“ např. výstavba administrativní budovy MUZO ICS v Praze, výstavba zábavného centra Černý Most v Praze, výrobní hala HRANIPEX v Humpolci, BTP Centrum v Praze.

Veškeré úsilí vedoucích pracovníků společnosti vede nejen ke zvyšování kvalifikace zaměstnanců firmy, zabezpečení komunikačních a výrobních systémů, ale především k nalezení nejspolehlivějších způsobů zpracování a provádění jednotlivých projektů.